Kezdetét vette a FOURLOG 2017 Logisztikai Kiképzés

• FOURLOG Ausztriában 4
    • FOURLOG Ausztriában 5
    • FOURLOG Ausztriában 6

Hétfőn Ausztriában, a Bundesheer Logisztikai Iskolájának laktanyájában kezdetét vette a FOURLOG 2017 logisztikai kiképzés. Az cseh, osztrák, szerb és magyar katonai logisztikus tisztjelöltek két hetes közös gyakorlatának ünnepélyes megnyitóján – amelyet immár 14. alkalommal tartottak Bécsben – a részt vevő iskolák vezetői és parancsnokai mellett megjelent többek között Andreas Pernsteiner vezérőrnagy, az osztrák haderő Logisztikai Parancsnokságának parancsnoka, Kurt Wagner dandártábornok, Bécs Katonai Körzet parancsnoka, Jaroslav Linhart dandártábornok, a cseh Honvédelmi Minisztérium Logisztikai Divíziójának parancsnokhelyettese, az Ausztriába akkreditált cseh és szerb katonai attasé, valamint a német szövetségi haderő Logisztikai Iskolájának delegáltja is. Magyar részről Dr. Pohl Árpád ezredes, az NKE HHK dékánja mondott üdvözlő beszédet. A kiképzés első napját személyesen szemlélte meg Hans Peter Doskozil osztrák honvédelmi miniszter is.

A megnyitó után a kiképzés első napján a tisztjelöltek megismerkedtek azzal a fiktív konfliktussal és ezen belül betöltött saját szerepükkel, amely keretében az elkövetkező két hét feladatait végre kell majd hajtaniuk. Kedden az osztrák haderő zvölfaxingi laktanyájában a békeműveleti felkészülés logisztikai feladatait gyakorolták, amely során megismerték a lőszer- és üzemanyag-ellátó pont és a javító-karbantartó állomás műveleti telepítésének szabályait, a vasúti berakás fortélyait, a javító-vontató csoport műveleti működésének technikáit, valamint egy kis betekintést nyerhettek a tűzszerészek munkájába is. A szerdai kulturális nap után csütörtökön a gyakorlat állománya áttelepült Magyarországra, hogy hazánkban folytassák – a szcenárió szerint immár békeműveleti felelősségi körzetükben – gyakorlati feladataikat a tisztjelöltek.