ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok

• ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok - 1
    • ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok - 2
    • ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok - 3
    • ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok - 4
    • ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok - 5
    • ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok - 6
    • ENSZ békefenntartói ismereteket tanultak a katonai logisztikusok - 7

Április 24-28. között a másodéves Katonai logisztika alapszakos honvéd tisztjelöltek békefenntartói kiképzésen vettek részt az MH Béketámogató Kiképző Központban. A tantervükben szereplő Békefenntartói ismeretek tantárgy keretében egy rövid betekintést nyerhettek az ENSZ fegyvertelen katonai megfigyelőinek feladataiba, életébe.

A Bolesza Róbert százados és részlege által kitűnően összerakott felkészítés során a honvéd tisztjelöltek megismerték a békeműveletek kialakulást és fejlődését, különböző generációit, az ENSZ műveletek szervezeti felépítését és jelentési rendszerét, a békefenntartás során alkalmazott alapvető eljárásokat és technikákat, a hírközlés nemzetközi szabályait, a megfigyelő pontok kialakítását és működtetését, a járőrtevékenység megszervezését, a civil-katonai kapcsolatok kialakításának és fenntartásának fontosságát, az alapvető tárgyalási és kivizsgálási technikákat. A megszerzett tudásukról a csütörtöki komplex gyakorlaton adhattak számot, ahol az ENSZ-járőrök tevékenységének megszervezése és végrehajtása során a várt feladatok leküzdése mellett meglepetésszerű események kezelése során is alkalmazniuk kellett a hét folyamán tanult ismereteket.

Ez a tantárgy és a hozzá tartozó képzés azért unikum, és azért nagyon hasznos a tisztjelöltek számára, mert egy teljesen új oldalát mutatja meg a katonai feladatoknak, amely a többitől erősen eltérő gondolkodásmódot kíván meg. Hiszen, ahogy a régi mondás tartja: „A békefenntartás nem katonai feladat, de csak katonák tudják végrehajtani!”