Kopjafaállítás Bécsben

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Honvéd Zrínyi Sportegyesület Katonai Lovas Szakosztálya 2018. június 8-án kopjafát állított a bécsi Vega-Payer-Weyprecht Laktanyában.

A korábbi lovassági laktanyában, amelyben 1904-08 között a 4. császári és királyi (Arthur Connaught és Stratheam hercege) huszárezred, 1908-1914 között pedig az 1. császári és királyi (Ferenc József császár) huszárezred állomásozott, jelenleg az osztrák Bundesheer Logisztikai Iskolája működik.

Az iskolával a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar hagyományosan jó kapcsolatokat ápol, többek között évek óta résztvevője a FOURLOG közös logisztikai gyakorlatnak.

Az ünnepségen beszédet mondott Dieter Jocham dandártábornok iskolaparancsnok, Dr. Pohl Árpád ezredes dékán, valamint Sándor Zsolt őrnagy szakosztályelnök. Az ünnepség zárásaként a résztvevők közös ebéden, majd állófogadáson vettek részt.

Címkék: Főoldali hír 2018