„Arról, ami összekapcsol: a hadseregen belül és kívül”

A katonai szocializációról és integrációról volt szó azon a konferencián, amelyet az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Hadtörténelem, Filozófia és Kultúrtörténet Tanszéke szervezett az egyetem Hungária körúti campusán.

A március 11-i konferenciát Csikány Tamás ezredes, a Honvédelmi Minisztérium főosztályvezetője nyitotta meg, aki a téma fontosságára és aktualitására hívta fel a figyelmet. Az előadók közül Boda Mihály egyetemi docens azt hangsúlyozta, hogy a katonai szocializációt, és így a katonai integrációt is egy tágabb összefüggésben, a civil társadalom és a hadsereg közötti viszony összefüggésében kell értelmezni. Krizbai János ny. ezredes, egyetemi docens a hadsereg belső, átlátható szervezeti rendjének a fontosságát emelte ki. A rendezvényen részleteiben is szó volt a hadsereg belső integrációs képességeiről, hangsúlyozva a megfelelő kommunikációs formák, szervezeti kultúrák és a vallási kultuszok jelentőségét. Az előadásokat tartalmas beszélgetés követte, amelyen részt vettek a többi között a Honvédelmi Minisztérium, a Magyar Hadtudományi Társaság és a Magyar Honvédség Parancsnoksága különböző szakmai szerveinek képviselői.

Szöveg: Boda Mihály

Címkék: konferencia HHK