Európai Földmérők és Geoinformatikusok Napja

A hazai térképészet és földmérő szakma jeles képviselői részvételével rendeztek szakmai konferenciát a Földmérők Világnapja és az Európai Földmérők és Geoinformatikusok Napja alkalmából a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti campusán.

A Magyar Földmérési, Térképészeti és Távérzékelési Társaság (MFTTT) és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara által szervezett esemény célja az volt, hogy népszerűsítse és a szélesebb közönséggel is megismertesse a földmérő, térinformatikus szakmát, bemutassa történelmi múltját és felhívja a figyelmet az új technológiákban rejlő lehetőségekre. Az idei rendezvénynek különös jelentőséget adott báró Eötvös Loránd halálának 100. évfordulója. A világhírű magyar fizikust, akadémikust, Magyarország egykori vallás- és közoktatásügyi miniszterét és a Magyar Tudományos Akadémia elnökét az Európai Földmérők Tanácsa 2019-ben az "Év Európai Földmérőjének" választotta. A konferencián számos előadás emlékezett meg Eötvös Loránd munkásságának szakmai jelentőségéről, a nevét viselő torziós inga megalkotásának történetéről és jelentőségéről. A rendezvény az önálló magyar katonai térképészet fennállásának századik évfordulójára szervezett rendezvénysorozat részeként alkalmat adott a honvédelem és térképészet kapcsolatrendszerének bemutatására is. A konferenciát Ádám József akadémikus, az MFTTT elnöke nyitotta meg, majd a több mint kétszáz érdeklődő négy fő témakörben összesen 13 előadást és két rövidfilmet tekinthetett meg. Iván Gyula, az MFTTT főtitkárhelyettese zárszavában köszönetet mondott a szervezőknek és a helyszínt biztosító Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar képviselőinek a rendezvény sikeres megrendezéséért, valamint az előadóknak a program színvonalas szakmai tartalmáért.

Szöveg: Kállai Attila

Fotó: Szilágyi Dénes