Szentes - Átkelés gyakorlat

2019. 04.08. és 04.12. között a 4. évfolyamos Műszaki specializáció tisztjelöltjei átkelés gyakorlaton vettek részt Szentes helyőrségben, a MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred Hídépítő Zászlóaljának éves gyakorlatához csatlakozva. A szakmai gyakorlatunk mintegy záró eleme a szemeszterben tanult Átkelés tantárgynak. A gyakorlat ideje alatt lehetőségünk volt kipróbálni és a gyakorlatban is alkalmazni azokat az ismereteket, amelyeket a félév során tanultunk. Ilyen gyakorlati foglalkozás volt például már az első napon is, amikor a „Ringatónak” becézett gyakorló szimulátoron be tudtuk gyakorolni szárazon a pontonhíd építésének és a hídkomp elemek összeállításának folyamatát. Ezt követve a keddi napon megismerkedtünk a vízenjárás alapjaival, illetve különböző kikötési technikákat sajátíthattunk el. A szerdai napon lehetőségünk volt kipróbálni a hídkompok vízre dobását, illetve egy 60 t teherbírású áthajózási komp összeállítását, majd az azzal történő közlekedést a vízen. A nap zárásaként megismerkedhettünk a gumicsónakkal való közlekedés szabályaival. A hét gyakorlati feladatainak zárásaként pedig a zászlóalj által megépített félhíd-tagok egyikét volt lehetőségünk és feladatunk visszamálházni a gépjárművekre. A hét utolsó napjára pedig egy elméleti-gyakorlati foglakozás jutott, mely bemutatta a szentesi víztisztító alegység szervezeti felépítését, általános feladatait, illetve lehetőségünk volt megismerni a víztisztító és csomagoló berendezések működését.

Készítette: Csertán Tamás htj.

Címkék: Főoldali hír 2019