Ezüstérem innovációs diákversenyen

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Globemasters csapata az előkelő, második helyen végzett a HungaroControl innovációs diákversenyen, a Student Innovation Challenge-en. Az idei megmérettetés egyik témaköre a mesterséges intelligencia légiforgalmi irányításban történő felhasználási lehetőségeit járta körül, emellett a nevezők egy drónos repüléseket támogató mobilalkalmazás lehetséges funkcióit, szolgáltatásait is bemutathatták. Az ezüstérmes team tagjai Kele Katalin, Pósa Zsófia és Magyar Martin honvédtisztjelöltek, akik a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar szolnoki kampuszán tanulnak repülésirányító specializáción, így szinte már az első pillanatban eldőlt, hogy milyen témában neveznek a versenyre. A Clear to App című pályaművük a drónos repüléseket támogató mobilos applikáció megtervezéséről, lehetséges megoldásairól szólt. A témáról a Bonum Publicum júniusi számában olvashatnak részletesebben, mely ide kattintva megtekinthető.

Szöveg: Homonnay-Bukovenszki Orsolya