Látogatás a Mohácsi Nemzeti Emlékhelyen

A Ludovika-történeti Kutatóműhely tagjai meglátogatták a Mohácsi Nemzeti Emlékhelyet, ahol közelről láthatták az egyik tömegsír feltárásának mozzanatait és szakszerű tájékoztatást kaptak erről a rendkívüli munkáról.

A csata közelgő évfordulójára való felkészülés jegyében egyeztettek a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság munkatársaival, meglátogatták a Mohácson található emlékeket és több ponton is szemrevételezték a csatateret. A 2026-ban aktuális 500. évfordulóra a Kutatóműhely tervei szerint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem munkatársai és hallgatói - a lehető legnagyobb számban - ismerkedhetnek meg a helyszínen, történelmünk e tragikus eseményével. Ennek előkészítését is szolgálta ez az út és az egyeztetések, melyek az elkövetkező években lehetővé teszik a szakszerű, szenzáció hajhászástól mentes, professzionális ismeretátadást.

A Ludovika-történeti Kutatóműhely tagjai ehhez kívánnak munkájukkal hozzájárulni.

Szerző: Padányi József