NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
HADTUDOMÁNYI ÉS HONVÉDTISZTKÉPZŐ KAR

A Veterán Vívó Európa-bajnokság ezüstje, a magyar csapat nyakában csillog

Ezüstérmes lett Deák István a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Katonai Testnevelési és Sportközpont vívó szakoktatója párbajtőr csapatban a 2024-es Veterán Vívó Európa-bajnokságon.

A magyar csapat megverve a holland, a svéd és a luxembourgi párbajtőrözők csapatát, a csoportkörből veretlenül jutott tovább. A hollandok ellen vívott kört Deák István nagy fölénnyel 8-0, 9-2-es eredménnyel zárta, amivel megerősítette a csapat pozícióját.

A négy közé jutásért a finneket, az elődöntőben a lengyeleket győzték le. A döntőben a 2022-es év címvédőjével, a franciákkal kerültek össze. Ellenük küzdelmes és fordulatos vívást produkáltak: hol a magyar, hol a francia fél vezetett az asszóban. Végül a franciák egy jó taktikai húzással megnyerték a Vívó Európa-Bajnokságot, így a magyar csapat második helyen végzett.

A csapat tagjai, Partics Péter, Michael Lyons, Kámány Roland, Pásztor Attila, Deák István voltak.

Szöveg és képek: Hovári Nikolett

Címkék: Főoldali hír 2024