Felhívások, konferenciák

Akikre büszkék vagyunk

Akikre büszkék vagyunk: Luna Shamieh a Hadtudományi Doktori Iskola másodéves Stipendium Hungaricum Ösztöndíjas hallgatója, megkapta a "legjobb előadó" címet a párizsi konferencián.

Témavezetője: Prof. Dr. Szenes Zoltán

The Paris Winner

The 18th International Conference on Human Rights and Human Security took place on 20-21 June 2016. The conference aims to bring together leading academic scientists, researchers and research scholars to exchange and share their experiences and research results on all aspects of Human Rights and Human Security. The conference provided a premier interdisciplinary platform for researchers, practitioners and educators to present and discuss the most recent innovations, trends, and concerns as well as practical challenges encountered and solutions adopted in the fields of Human Rights and Human Security.

Luna Shamieh, a PhD student from the National University of Public Services/ Military Science School, associated with the Department for International Security Studies, participated in the conference. Ms. Shamieh, the Student of Prof Zoltán Szenes, presented her paper about the “Human Security Providers in fragile states under asymmetric war conditions”

The paper was published online at the International Journal of Social, Behavioral, Educational, Economic, Business and Industrial Engineering vol: 10, No 6, http://waset.org/Publications/human-security-providers-in-fragile-state-under-asymmetric-war-conditions/10004627, it was also published in the conference proceedings (available online) https://www.waset.org/downloads/books/Paris-France-Jun-20-21,--2016,-18-(6)-Part-XIII.pdf.

Ms. Shamieh has also won the best paper award and received the best paper award certificate at the end of the conference.

Tajvani Biztonsági Konferencia

A tanszék PhD hallgatója, Luna Shamieh részt vett az ázsiai politikai és nemzetközi tanulmányi egyesület (APISA), a Fejlesztési és Emberi Biztonsági Intézet (Ewha Womans Egyetem, Korea) és az Oszakai

Iskola között. Nemzetközi közpolitika. Az eseményt 2016. május 5-6-án tartották, és a kínai Tajvani Taichung-i kínai tengerentúli egyetem rendezte . A konferencia az APISA Emberi Biztonsági Programjának (HSP) része. A HSP célja az emberiség-biztonsággal kapcsolatos kérdések tudatosítása Ázsiában, és az APISA által globális partnereivel együttműködésben szervezett tudományos konferenciákból áll. További információk a www.HSC-ASIA.org weboldalon találhatók

Luna Shamieh részt vett a konferencián, és bemutatta a "Az ellenzék hatását az emberi biztonságra" című dokumentumát, amelyet nagyon jól fogadtak. A konferencia kiadványban fog megjelenni.

Terepkutatás a Közel-Keleten

A konferencia előtt Luna Shamieh részt vett egy háromhetes helyszíni látogatáson (április 18-április 29.), hogy segítsen mérni a menekültek emberi biztonságát konfliktusos területeken. Shamieh asszony meglátogatta Dél-Törökországot a szíriai határokon, Irakban, Libanonban és Jordániában. Utazása során számos menekülttáborba látogathat a menekültek és az országon belül lakóhelyüket elhagyni kényszerült személyek számára. Ezenkívül találkozott olyan köztisztviselőkkel is, akik áttekintették a menekültekkel és konfliktuskezeléssel kapcsolatos helyi politikákat. Képes volt találkozni a különböző országokban működő különböző ENSZ-ügynökségekkel, amelyek világos képet adtak arról, hogy a humanitárius beavatkozások miként kezelik a menekültek emberi biztonságát.

Luna Shamieh, a Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékéhez tartozó Hadtudományi Iskola PhD hallgatója, és a Szenes Zoltán felügyelete alatt a katonai műveletek hatása az emberi biztonságra. Tanulmányútját támogatta az ENSZ bécsi irodája.