Tábornoki kinevezés

Dandártábornokká nevezték ki Csikány Tamás ezredest, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos rektorhelyettesét. Az intézmény hadtörténész professzora a Sándor-palotában, Áder János köztársasági elnöktől vehette át a kinevezésről szóló dokumentumot.

Csikány Tamás 1996-tól dolgozott egyetemi docensként és tanszékvezetőként a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen, majd a Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalakulása után 2018-ig az intézmény tanszékvezető egyetemi tanára és a Hadtudományi Doktori Iskola vezetője. Ezt követően egy rövidebb ideig a Honvédelmi Minisztérium Oktatási, Tudományszervező és Kulturális Főosztályát vezette, majd 2020-tól a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos rektorhelyettese. A többi között volt Széchenyi István Ösztöndíjas, 2009-től pedig az MTA doktora. 2018-ban a Magyar Érdemrend tisztikeresztje katonai tagozat kitüntetésben részesült. Szakterülete az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hadtörténete. Csikány Tamás tagja a Magyar Történelmi Társulatnak, a Magyar Levéltárasok Egyesületének és a Magyar Hadtudományi Társaságnak is.

Szöveg: Szöőr Ádám

Fotó:MTI/Szigetváry Zsolt