HHK ITDK: tudomány az online térben

A Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar 2021. évi tavaszi Tudományos Diákköri Konferenciájára a hagyományoknak megfelelően jelentős számú pályamunka érkezett, a többi között a civil kar hallgatóitól is.

A kar tudományos megmérettetésére idén 50 pályamunka érkezett be, azonban nemcsak honvéd tisztjelöltek, hanem rendészeti és civil szakos hallgatók is jelentkeztek a versenyre. Tóth András, az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács elnöke elmondta: az OTDK évében még sohasem rendeztek intézményi versenyt. Emellett szólt arról is, hogy a tudományos pálya „egy olyan út, amelyről már sosem szabad letérniük” a kutatásokat jegyző hallgatóknak. „A legkedveltebb terület a biztonsági tanulmányok volt, de külön tagozatban szerepeltek a hadtörténet, a katonai műszaki és logisztikai területek különböző részeiről beérkezett pályamunkák” – összegezte tapasztalatait Csengeri János, a HHK KTDT elnöke. A biztonsági tanulmányokon belül születtek dolgozatok általános, globális, illetve kimondottan Európát elemző szempontból, valamint kiemelten kedvelt területnek számított a kibervédelem is. A versenyzőket nyolc tagozatban összesen 24 díjjal jutalmazták.

Szöveg: Pap Melinda