A COMECE munkacsoportjának tagja lett a HHK munkatársa

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felterjesztésére az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottsága (latin: Commissio Episcopatuum Communitatis Europaeae; COMECE) migrációs munkacsoportjának tagjává választották Ujházi Lórándot, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék tudományos főmunkatársát, a Vallás és Biztonság Kutatóműhely vezetőjét.

A katolikus egyház hivatalos képviseletét 1980-ban nyitotta meg Brüsszelben az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottsága néven. A COMECE monitorozza az uniós intézmények tevékenységét, és igyekszik közvetíteni a katolikus egyház álláspontját azok munkarendjéhez, illetve saját prioritásaihoz igazítva. COMECE tehát az EU püspöki konferenciáinak közös képviselete. A bizottság egyben szakmai fórum is, ahol a katolikus egyház biztonságpolitikai szempontjait is megjelenítik. Szoros kapcsolatban és együttműködésben tevékenykedik a Szentszékkel és az uniós szervekkel. A kinevezés jelentősége, hogy ezen a platformon is megjelenhet a magyar koncepció, a "helyben segítés" gondolata. A munkacsoport rendszeres szakmai találkozókon értékeli az európai migrációs folyamatokat. Legutóbb erre 2021. május 26-án került sor.

Szöveg: Dr. Petruska Ferenc alezredes, egyetemi adjunktus, HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék

Címkék: Főoldali hír 2021