A Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnokának látogatása a HHK-n

2021. november 16-án a Hadtudományi és Honvédtisztképző Karra látogatott Ullrich Spannuth dandártábornok, a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka. A látogatás központi témája a harckocsizó és gépesített lövész tanfolyami és kötelékszintű kiképzés lehetőségeinek vizsgálata volt a Bundeswehr és a hazai kiképzési bázisok igénybevételével.

Spannuth dandártábornokot Dr. Pohl Árpád dandártábornok, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánja tájékoztatta a Kar felépítéséről és képzési rendszeréről. Dr. Jobbágy Zoltán ezredes a katonai vezetői szak, harckocsizó és lövész specializációiról tartott előadást. A tájékoztatót követően a vendégek megtekintették a Kar speciális tantermeit és beállóit.

A látogatás során Ullrich Spannuth dandártábornok meglátogatta a karon zajló tanórákat és beszélgetést folytatott a honvéd tisztjelölt hallgatókkal is.

Szöveg: Fülöp Dóra

Kép: Fülöp Dóra és Szilágyi Dénes