A wroclawi Katonai Akadémia és a HHK hallgatóinak találkozója

2022. február 18-án a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar (HHK) a wroclawi General Tadeusz Kościuszko Szárazföldi Katonai Akadémia küldöttségét fogadta a Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campuson.

A lengyel katonai akadémia professzora, Jan Zimny által vezetett delegáció nyolc hallgatóval érkezett a karra, hogy a találkozóval ösztönözze a wroclawi akadémia és a HHK hallgatói közötti párbeszédet. A HHK logisztikus honvéd tisztjelöltjeinek és a lengyel Akadémia hallgatóinak találkozója elsősorban a kölcsönös tapasztalatcserét, a jó gyakorlatok megvitatását célozta, de elősegítette a fiatalok nemzetközi környezetben szerzett ismereteinek szélesítését is.

A delegációt Siposné Dr. Kecskeméthy Klára ezredes, mb. nemzetközi dékánhelyettes fogadta, aki köszöntőjében az együttműködés fontosságát, a nemzetközi kapcsolatok jelentőségét hangsúlyozta.

Szöveg és fotó: Fülöp Dóra

Címkék: Főoldali hír 2022