MH Akadálypálya Bajnokság 2022

2022. június közepén került megrendezésre a Magyar Honvédség Országos Akadálypálya Bajnoksága a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar (HHK) Katonai Testnevelési és Sportközpont (KTSK) szervezésében. A Medárd nap hozta tartós esőzésben a szervezők időszakos napsütést rendeltek el, így tökéletes körülmények között zajlott le a verseny, amelyen a HHK honvéd tisztjelölt hallgatói mellett több, az ország különböző alakulataitól érkezett csapat mérte össze rátermettségét.

Női egyéni versenyben az első helyezett Kishanti Petra honvéd tisztjelölt, második helyezett Kármán Kitti őrvezető az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezredtől, harmadik helyezett Palásti Petra honvéd tisztjelölt, negyedik helyezett pedig Kovács Fruzsina őrvezető lett az MH Egészségügyi Központ debreceni állományából.

Férfi egyéni versenyben az első helyezett Gál Balázs honvéd tisztjelölt, második helyezett Nagy Péter törzsőrmester az MH Egészségügyi Központ debreceni állományából, harmadik helyezett Csernák Martin hadnagy az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezredtől, negyedik helyezett Spergli Máté tizedes, szintén az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezredtől, ötödik helyezett Tóbiás Bence tizedes lett az MH 5. Bocskai István Lövészdandár Kihelyezett Szervezeti Elemek (Hódmezővásárhely) állományából, hatodik helyen Kondráth Péter őrmester végzett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezredtől, a hetedik helyen pedig Borbás Sándor főhadnagy végzett az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezredtől.

Csapatversenyben női kategóriában a Sziporkák (Müller Zsófia honvéd tisztjelölt, Kishanti Petra honvéd tisztjelölt és Palásti Petra honvéd tisztjelölt) csapata győzött, második helyen pedig az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred csapata (Arany Katalin őrmester, Lascsik Hanna hadnagy és Mester Edit szakaszvezető) végzett.

A férfiak csapatversenyében a döntő futam izgalmas meglepetést tartogatott. A Szakemberek négyese elől, akik a 2022. április 07-i HHK Kari akadályváltó verseny férfi csapat győztesei voltak, az első helyet a Méhészek csapata (Avramucz Dániel honvéd tisztjelölt, Méhes Roland honvéd tisztjelölt, Molnár Márkó honvéd tisztjelölt és Nagy Kristóf Máté honvéd tisztjelölt) tizedmásodperces előnnyel szerezte meg. Így második a Szakemberek csapata (Toldi Áron honvéd tisztjelölt, Tomka Boáz honvéd tisztjelölt, Tóth Patrik honvéd tisztjelölt, Tóth Roland honvéd tisztjelölt), harmadik a Bokorugrók (Héring Áron honvéd tisztjelölt, Kiss Krisztián honvéd tisztjelölt, Nagy Gergő honvéd tisztjelölt és Szollár Csongor honvéd tisztjelölt), negyedik pedig az MH 5. Bocskai István Lövészdandár Kihelyezett Szervezeti Elemek (Hódmezővásárhely) csapata (Degi Tamás tizedes, Korda Imre őrvezető, Papp Tamás tizedes és Tapodi Máté főhadnagy) lett.

Az elismeréseket Bánszki Gábor alezredes, a KTSK vezetője adta át, és megköszönte a verseny rendezésében nyújtott segítséget a Honvéd Zrínyi Sportegyesületnek, az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár Üzemeltető és Kiképzés Támogató Osztály Sportobjektum Üzemeltető Alosztálynak, az MH Ludovika Zászlóaljnak, a Honvéd Sportegyesületek Országos Szövetségének, és természetesen az NKE HHK munkatársainak.

Kép és szöveg: Hovári Nikolett, NKE HHK Katonai Testnevelési és Sportközpont

Címkék: Főoldali hír 2022