Bosznia-hercegovinai vendégek a Hadtudományi és Honvédtisztképző Karon

A visegrádi országok a Think Visegrad Civil Servants Mobility Programme keretében évről évre támogatást nyújtanak ahhoz, hogy a kelet-európai és a nyugat-balkáni országok köztisztviselői tapasztalatot szerezhessenek a visegrádi országoktól.

Az idei év egyik kedvezményezettje Bosznia-Hercegovina, ahonnan öt köztisztviselőnek lehetősége van egy magyarországi tanulmányúton részt venni. A Külügyi és Külgazdasági Intézet szervezésében megvalósuló egyhetes magyarországi program során a bosznia-hercegovinai vendégek bővíthetik ismereteiket a NATO témakörében, különös tekintettel az európai biztonsági architektúra változásaira.

A program keretében a köztisztviselők 2022. szeptember 15-én ellátogattak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, ahol a Hadtudományi és Honvédtisztképző Karon kötetlen beszélgetés keretében megismerhették Magyarország NATO csatlakozásának körülményeit, illetve az azt megelőző Békepartnerségi programban való magyar részvételt.

Címkék: Főoldali hír 2022