Koszovói delegáció látogatása a HHK-n

2022. december 16-án három főből álló koszovói delegáció látogatott a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karra. A találkozó során a látogatók a magyar honvédtisztképzés struktúrájáról, illetve az elméleti és gyakorlati oktatás sajátosságairól kaptak tájékoztatást.

A Bilaterális Együttműködés és Euroatlanti Integrációs Főosztályról érkező koszovói delegációt Dr. Jobbágy Zoltán ezredes, a kar nemzetközi dékánhelyettese fogadta a Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campuson, ahol a vendégek egy előadás keretében ismerkedhettek meg a magyar tisztképzéssel és a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar munkájával. A szakmai egyeztetést követően a delegáció tagjai a Ludovika Campus tett tárlatvezetésen nyertek betekintést a magyar honvédtisztképzés történelmi múltjába és jelentősebb állomásaiba.

Szöveg és fotók: Fülöp Dóra

Címkék: Főoldali hír 2022