Őszi ITDK a HHK-n

Az őszi fordulóban 29 hallgató méretteti meg magát, akik a Hadtudományi és Honvédtisztképző Karról, a Katasztrófavédelmi Intézetből, a Nemzetközi és Európai Tanulmányok Karról és a Rendészettudományi Karról érkeztek a versenyre. Dr. Németh András őrnagy, az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács elnöke elmondta, hogy a beérkezett pályamunkákat és a szóbeli előadásokat öt tagozatban bírálja el a szakmai zsűri, amely tagozatonként három főből áll.

A korábbi évek tapasztalatai szerint az ITDK-n indulók mintegy hetven százaléka jut tovább az országos megmérettetésre, az OTDK-ra. A feldolgozandó témák köre elég széles, a katonai-műszaki tudományoktól kezdve az általános társadalomtudományon keresztül a katasztrófavédelem és iparbiztonság területéig terjed. Németh András számára külön öröm, hogy a 29 résztvevő között több mint 10 honvédtisztjelölt is van, akik a teljes kari hallgatói állomány mintegy 5 százalékát jelentik.

Az ITDK őszi fordulójának eredményhirdetésére december 14 -én kerül sor.

Címkék: 2017 ITDK