Dandártábornok lett a HHK dékánja

Átvette dandártábornoki kinevezését a köztársasági elnöktől a Sándor-palotában tartott ünnepségen Dr. Pohl Árpád. Áder János – a honvédelmi miniszter előterjesztésére – 2018. augusztus 20-ai hatállyal nevezte ki dandártábornokká a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánját.

Pohl Árpád tavaly januártól vezeti a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kart, 2012 óta pedig a Katonai Logisztikai Intézet igazgatója, ahol korábban tanszékvezetőként is tevékenykedett. Doktori (PhD) fokozatot 2008-ban szerzett, fő kutatási területei közé tartozik a katonai műveletek logisztikai támogatása és a külföldi haderők logisztikai rendszere. Pályafutása során jelentős nemzetközi tapasztalatot is szerzett a többi között Németországban, Ausztriában és az Egyesült Királyságban. 2010 óta számos elismerésben is részesült, így például megkapta a Békefenntartásért Szolgálati Jelet, a NATO Medalt, valamint a Ludovika Gyűrűt is. A lassan két éves dékáni működésének egyik fontos eredménye, hogy állami légiközlekedési szak kezdte meg működését a HHK-n.

Szöveg: Szöőr Ádám