Az NKE oktatója lett a Magyar Hadtudományi Társaság elnöke

Szenes Zoltán volt vezérkari főnököt, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanárát választották meg a Magyar Hadtudományi Társaság elnökévé. Szenes Zoltán Tömböl László szintén egykori vezérkari főnököt váltja a poszton.

Az új elnök 2003 és 2005 között volt a Honvéd Vezérkar főnöke, 2013-tól az NKE Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének vezetője, 2016-tól pedig szakfelelős a nemzetközi biztonság- és védelempolitika BSc, MSc szakokon.

A Magyar Hadtudományi Társaság 1990-ben alakult közhasznú szervezet, melynek csaknem 600 tagja van. A társaság feladatának tekinti a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderő-fejlesztési programhoz kapcsolódó kutatások végzését, a NATO-csatlakozás 20 éves és az EU-tagság 15 éves évfordulójával összefüggő tudományos és népszerűsítő programok szervezését.