Pótfelvételi – még lehet jelentkezni az NKE képzéseire!

Az általános felsőoktatási felvételi eljárás eredményeképpen a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen mintegy 1700-an kezdhetik meg a tanévet szeptemberben. Az intézmény képzéseire azonban azok is bejuthatnak még, akik a mostani eljárásban nem jelentkeztek, hiszen az NKE több szakon is hirdet pótfelvételit.

Az Államtudományi és Közigazgatási Karon nappali és levelező képzésekre is lehet még jelentkezni például a közigazgatás-szervező és az államtudományi mesterképzés szakirányon. A Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar hagyományos alapszakjain (katonai logisztika, katonai üzemeltetés, katonai vezetői) és a mesterszakokon is hirdet pótfelvételit. A Rendészettudományi Karon a katasztrófavédelmi képzések mellett a többi között a rendészeti igazgatási szak biztonsági szakiránya vagy a rendészeti szak határrendészeti rendőr szakiránya iránt érdeklődők is reménykedhetnek még a bejutásban. A bajai Víztudományi Kar alapképzéseire is lehet még jelentkezni, így akit érdekel az építőmérnöki, környezetmérnöki, vagy a vízügyi üzemeltetési mérnöki pálya, az bátran jelentkezzen a pótfelvételi keretében, augusztus 7-ig.

Az NKE által pótfelvételire meghirdetett képzések listája ide kattintva érhető el.

Szöveg: Szöőr Ádám