Bolyai koszorúzás Bécsben

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara Bolyai János születésének évfordulója alkalmából az osztrák Nemzetvédelmi Akadémiával közösen, katonai tiszteletadással egybekötött emlékünnepséget rendezett Bécsben, Bolyai János emléktáblájánál 2019. november 27-én.

Bolyai János, a híres magyar matematikus 1818-1822 között az egykori Hadmérnöki Akadémia növendéke volt, matematikai géniusza itt teljesedett ki. A helyőrségi templom, a bécsi Stiftskirche része az egykori akadémiának, így Bolyai János is sokszor megfordulhatott falai között.

A koszorúzást követően a kari oktatók és honvéd tisztjelöltek fogadáson vettek részt, amelyet Magyarország bécsi nagykövetségén tartottak meg.

Szerző: Dr. Jobbágy Zoltán ezredes

Címkék: Főoldali hír 2019