Magas rangú kínai pénzügyi delegáció a Hadtudományi és Honvédtisztképző Karon

A Kínai Központi Katonai Bizottság Logisztikai Támogató Igazgatóság Pénzügyi Hivatalának 8 fős pénzügyi szakmai delegációja tanulmányút keretében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar vendége volt 2019. november 29-én.

A Zhuang Bingkun vezérőrnagy által vezetett delegáció megismerkedett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem létrehozásának körülményeivel, működési sajátosságaival, valamint részletes betekintést nyerhetett a Hadtudományi és Honvédtisztképző Karon folyó tisztképzésbe.

A kínai vendégek általános betekintést nyertek a tisztképzés szintjeibe, a tudományos tevékenységbe, a katonai felsővezető szakirányú továbbképzés főbb tartalmi elemeibe, valamint részletes tájékoztatást kaptak a Magyar Honvédség pénzügyi tisztjeinek képzéséről.

A delegáció tagjai párbeszédet folytattak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen megvalósuló és a hivatásrendek tevékenységét szervesen összekötő átfogó megközelítésről, az ebből fakadó hosszú távú szakmai előnyökről.

Szerző: Dr. Jobbágy Zoltán ezredes

Címkék: Főoldali hír 2019