Zambia berlini véderőattaséjának látogatása a HHK-n

Dr. Lippai Péter dandártábornok, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar (HHK) megbízott dékánja 2023. február 20-án hivatalos látogatás keretében fogadta Sylvester HIMWIINGA dandártábornokot, Zambia berlini véderőattaséját.

A látogatás során Dr. Jobbágy Zoltán ezredes, a Kar nemzetközi dékánhelyettese részletes tájékoztatást nyújtott a magyar honvédtisztképzés sajátosságairól, a doktori iskolák működéséről, illetve a gyakorlati lehetőségekről. Látogatása során Himwiinga dandártábornok részletes bemutatóban részesült a katonai-, illetve civil szakokon zajló képzésekről, a felvételi követelményekről, a Kar nemzetközi kapcsolatairól és a külföldi hallgatók fogadásának feltételeiről.

A Hadtudományi és Honvédtisztképző Karral történő esetleges együttműködési lehetőségek vizsgálata után Antal László dandártábornok, a HVK Kiképzési Csoportfőnökség csoportfőnöke tájékoztatta a vendéget a Magyar Honvédség kiképzési rendszeréről.

Szöveg és kép: Fülöp Dóra

Címkék: Főoldali hír 2023