Felsőfokú Vezetőképző Intézet
Tisztelt Látogató!
Köszöntöm Önt a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Felsőfokú Vezetőképző Intézet oldalán!
Benda László ezredes
intézetvezető
Felsőfokú Vezetőképző Intézet
Elérhetőségek:
Cím: 1083 Budapest, Ludovika tér 2.
Telefon: (+36)-1-432-9000/29-556
E-mail: benda.laszlo@uni-nke.hu
A Felsőfokú Vezetőképző Intézet a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánjának közvetlen alárendeltségében működő oktatási egység.
Az intézet rendeltetése, hogy a Katonai Felsővezető Szakirányú Továbbképzési Szak képzés keretén belül biztosítsa a hallgatók számára a katonai felsővezetői beosztások ellátásához szükséges ismeretek megszerzését.
A Felsőfokú Vezetőképző Intézet, mint a legmagasabb szintű katonai oktatást végző szervezeti egység, 10 hónapos képzés keretén belül készíti fel a leendő katonai felsővezetőket a stratégiai gondolkodás alkalmazására a katonai döntéshozatalban.
A képzés zárt rendszerű, a beiskolázást a tárgy évre vonatkozó Központi Hazai Beiskolázási Terv alapján a Honvéd Vezérkar főnöke rendeli el.
A képzési program középpontjában a kiválasztott katonai vezetők (hazai és külföldi) felelős stratégiai vezetőkké képzése áll, annak érdekében, hogy a világ változásaira nyitott, kiterjedt tapasztalataikat alkalmazni képes főtiszteket neveljen, akik mind nemzeti, mind nemzetközi stratégiai környezetben megállják a helyüket és képesek lesznek felsővezetői beosztások betöltésére. Ennek érdekében a képzés a stratégiai vezetési feladatok ellátásához szükséges tudás, képességek és készségek megszerzése és elsajátítására összpontosít.
A képzési program tartalmazza:
- A hallgatók stratégiai gondolkodásának fejlesztését;
- A Honvédelmi Minisztérium, a Honvéd Vezérkar és a Magyar Honvédség katonai felsővezető beosztások valamint a hozzájuk tartozó felelősségi körök ellátásához szükséges képességek átadását;
- A hallgatók kritikai gondolkodásának fejlesztését dinamikus nemzetközi környezetben;
- A hallgatók katonai és politikai konfliktusokhoz kapcsolódó ismereteinek bővítését, valamint a Magyarországot és NATO/EU szövetségeseit érintő jelenlegi és jövőbeni fenyegetések összefüggéseinek stratégiai vizsgálatát;
- A hallgatók azon szakmai képességeinek fejlesztését, amelyek szükségesek a nemzeti és a NATO/EU közös tervezési folyamatok, valamint a Magyar Honvédség támogatására irányuló közös műveletek tervezéséhez és végrehajtásához.
Hallgatóink a képzést követően felkészültek lesznek stratégiai szintű vezetői beosztások betöltésére a Honvédelmi Minisztériumban, a Honvéd Vezérkarnál, a Magyar Honvédségnél NATO/EU szervezetekben és az államigazgatás felsőszintű szervezeteiben egyaránt.
Tisztelt Látogató!
Köszönöm megtisztelő érdeklődését!
„A hazáért mindhalálig!”