Gyászhír

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Balásházi Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a jogelőd Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem és Bolyai János Katonai Műszaki Főiskola Matematika Fizika Tanszékének nyugalmazott főiskolai docense életének 81. évében 2023. augusztus 18-án elhunyt.

Balásházi Ferenc 1943. április 23-án született Pestszenterzsébeten. 1967-ben végzett az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Természettudományi Kar matematika-fizika szakán, Lengyel László és Zalay Miklós évfolyamtársaként. 1967-ben kezdett a Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskolán tanítani. Innen kezdve a 2003-ban bekövetkezett nyugdíjba vonulásáig a honvédelmi oktatás és nevelés elkötelezett tanára volt.

A Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskolán elsősorban a páncélos és gépjármű technika szakirány hallgatóinak a matematika oktatása jelentette fő tevékenységét. Szakmai tudása azonban sokrétű volt, kezdetben a Híradó Tanszéken oktatott elektronikát, később a fizika oktatásába is bekapcsolódott. Kiváló pedagógus volt, oktatói munkája célszerűen mindig gyakorlatias volt, különös tehetsége volt a sokak számára problémát jelentő valószínűségelmélet ismereteinek átadásában. Ez is oka volt annak, hogy több mint egy évtizedet oktatott a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán, többek között gazdasági matematikát is.

Életvidám ember volt, főiskolai kollégáit, a hallgatókat becsülte és szerette. Könnyen teremtett kapcsolatot, hallgatói nagyon szerették. Hallgatói - többi között az egykori BJKMF vezető tisztjei is - elismerően nyilatkoztak pedagógiai munkájáról, még évtizedekkel később is nagyra értékelték oktatói tevékenységét.

A ma már csak emléknek számító egyetemi felvételi rendszerben is tevékenyen részt vett és írt főiskolai jegyzetet is. Nyugdíjba vonulása után még több évet főállásban dolgozott a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán.

Szerény, csendes ember volt. Gyászolja szerető felesége Ildikó és fia András és mindazok, akik szerették.

Balásházi Ferenc végső búcsúztatására 2023. augusztus 31-én 15:00 órakor kerül sor a Pesterzsébeti Árpád-házi Szent Erzsébet templomban (1204 Budapest Szent Erzsébet tér 1.)