Gyászhír

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Dr. Nyecsajeva Natalja a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Idegennyelvi és Szaknyelvi Lektorátus, valamint az NKE Nyelvvizsgaközpont volt tanára és vizsgáztatója életének 69. évében elhunyt.

Natasa több mint három évtizeden keresztül tanította az angol katonai szaknyelvet honvéd tisztjelölteknek, tiszteknek és altiszteknek. Kiváló és nagy tudású tanár volt, mindenki tisztelte és szerette őt, mind  tanítványai, mind munkatársai. Tudományos munkásságának kiemelkedő műve, A Tool For STANAG katonai jegyzet, amelyből generációk tanultak, és tanulnak a mai napig.

Néhány évvel ezelőtt ugyan nyugdíjba vonult, de a nyelvvizsgáztatást, ami szívügye volt, tovább folytatta. A Nyelvvizsgaközpont munkatársai nagyra becsülték őt magas színvonalú munkaetikájáért, szaktudásáért és szerénységéért.

Nehéz elhinni és elfogadni, hogy a mindig bájos, mindenkihez kedves, jó humorú Natasa nincs már közöttünk.

Emléke szívünkben örökké él.