Gyászhír

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Mély megrendüléssel osztom meg Önökkel a szomorú hírt, mely szerint Ruppert József nyugállományú alezredes úr, a jogelőd Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem volt tanszékvezető helyettese, 2021. július 24-én, életének 70. évében elhunyt.

Alezredes úr 1988-tól oktatott a Zrínyi Miklós Katonai Akadémián, majd 1996-tól kezdődően 2007. évi szolgálati nyugállományba helyezéséig a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Kossuth Lajos Hadtudományi Kar, Társadalomtudományi Intézet, Nemzetközi és Biztonságpolitikai Tanulmányok Tanszék adjunktusa, 2004-től 2006-ig tanszékvezető helyettese volt.

Ruppert József nyugállományú alezredes úr temetésére „A katonai szolgálat halottja”-ként 2021. július 28-án 16:00-kor kerül sor a Tolna megyei Szakadát római katolikus temetőjében. A gyászoló család fájdalmában osztoznak az egyetem egykori és mai polgárai.

Dr. Pohl Árpád dandártábornok

dékán